Instrukcja obsługi BIP

Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP umożliwia menu podmiotowe i przedmiotowe, umieszczone po lewej stronie ekranu. Podzielone jest ono na grupy tematyczne. W każdej z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów. Menu zawiera informacje między innymi z zakresu działania i struktury organizacyjnej, realizowanych programów, ogłoszenia itp.

Użytkownik strony wybiera określoną informację z menu, znajdującego się po lewej stronie ekranu. Po kliknięciu na wybrany odnośnik rozwija się  właściwa treść strony, zamieszczona w środkowej części ekranu.

Powrót do strony głównej BIP możliwy jest poprzez kliknięcie linku "strona główna".

W górnej części strony można wybrać wielkość czcionki i zmienić kontrast strony /funkcjonalność dla  osób słabowidzących/.

Wyszukiwarka -  przycisk Szukaj. W pole to należy wpisać wyszukiwaną frazę, a następnie nacisnąć klawisz Enter lub nacisnąć czerwony znak graficzny (szukaj) znajdujący się po prawej stronie. Zostanie wyświetlona lista znalezionych dokumentów i tematów odpowiadających kryteriom wyszukiwania.

Strony Biuletynu wyposażone są w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Z rejestru  dowiemy się, kto jest autorem informacji, kto  wprowadził informację,  poznamy datę wytworzenia informacji oraz  liczbę jej wyświetleń.

W Biuletynie, oprócz treści bezpośrednio podanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania, do których można dotrzeć za pomocą linków. Pliki te zazwyczaj są publikowane w formacie PDF (Portable Document Format) i odczytywane za pomocą ogólnodostępnego programu Adobe Reader.

 

InformacjeInformacje:

Liczba wyświetleń: 1460

Udostępniono dnia: 31.03.2016 19:09

Drukuj dokument

Historia publikacjiHistoria publikacji:
  • 20.04.2016, 17:02, Beata Michalak: Edycja zakładki Jak korzystać z BIP
  • 20.04.2016, 17:01, Beata Michalak: Edycja zakładki Jak korzystać z BIP